Register For Event

Luxoft Technology Series #21

Luxoft Technology Series #21

November 17, 2016Prowadzacy: Piotr Ślęzak (trener MT&DC)Temat webinaru: Fakty i mity badania wydajności systemów

Opis:
Badanie wydajności systemów to nie tylko nagranie skryptów, uruchamianie i sprawdzanie wyników. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jak w ogóle się zabrać za badanie wydajności. Skąd wziąć scenariusze do badania wydajności? Jak określić kryteria akceptacji systemu? W tych aspektach współpraca z biznesem jest nieodzowna ale nie jest to prosta współpraca.
Z drugiej strony pytanie jakie należy sobie postawić to z kim należy współpracować po stronie IT i na czym ta współpraca polega?
Jak sobie radzić z problemami środowiskowymi przy badaniu wydajności? Jakie dane i ile ich wziąć do uruchomienia jednego przebiegu testu? Ile przebiegów robić i jak mają wyglądać? Do tego dochodzą wytyczne różnych zewnętrznych organizacji nadzorujących i wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu przedstawię wiele przykładów, w jaki sposób organizować badanie wydajności – co z tym się wiąże, jaka jest rola kierownika testów w takim przedsięwzięciu i co należy robić aby się takie projekty kończyły sukcesem nawet, jeżeli ich wynik jest negatywny.

Oprócz głównej prezentacji przygotowaliśmy krotsze prelekcje powiązane z tematyką Javy. Pierwsza z nich, którą poprowadzi Michał Przybylak będzie dotyczyła wprowadzenia do Java RX, drugi prelegent Andrzej Krzysztyniak opowie więcej o Monster Legacy Project i świecie wokół niego.